Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Technický seminář pro klienty ORLEN Asfalt Česká republika

19-12-2019  

IMG_2267.jpgDne 11. prosince uspořádala společnost ORLEN Asfalt Česká republika v Praze seminář pod názvem „Moderní silniční povrchy“. Jeho cílem bylo představení vlastností asfaltových pojiv a jejich efektivní využití v praxi. 

Konference byla určená jak silničním firmám, tak i pracovníkům, kteří se aktivně účastní procesu plánování a správy silnic. Konferenci zahájil Bartosz Buczek-Zaremba, ředitel české společnosti ze Skupiny ORLEN Asfalt, který přivítal všechny účastníky a představil základní informace o činnosti PKN ORLEN a asfaltovém segmentu Skupiny ORLEN Asfalt.

V roli odborníků-přednášejících vystoupili mj. zaměstnanci odboru výzkumu a vývoje ORLEN Asfalt, kteří hovořili o nových materiálových řešeních v asfaltových površích a inovativních řešeních v oblasti mobility spojených s povrchy. Byly nám také představeny vzorové silniční úseky v Polsku s použitými vysoce modifikovanými asfalty ORBITON HiMA, které jsou vynikajícím materiálem ke stavbě odolných povrchů s dlouhou životností. Povrchy z ORBITON HiMA mají vzhledem ke své vysoké odolnosti vůči únavě materiálu, tvoření kolejí a praskání při nízkých teplotách šanci být přelomovým produktem z hlediska projektování a používání na vozovkách.

V druhé části akce představil Jiří Plitz z PARAMO a. s. výsledky výzkumu modifikovaných asfaltů. O otázkách kontroly kvality asfaltů v rafinérii Litvínov hovořil Radek Černý, ředitel oddělení výzkumu a vývoje UniCRE – výzkumného institutu Skupiny Unipetrol. 

V prezentacích se poukazovalo na technickou spolupráci v rámci segmentu asfaltů mezi společnostmi ORLEN Asfalt, PARAMO a. s. a UniCRE, která zajišťuje sdílení know-how v KS ORLEN.

IMG_2268.jpg 
Bartosz Buczek-Zaremba - Prezes ORLEN Asfalt Česká republika
 
 

 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN