Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Rekordní srpen pro ORLEN Asfalt Česká republika

19-09-2019  

Srpen byl pro firmu ORLEN Asfalt Česká republika, která se stává součástí Kapitálové skupiny ORLEN Asfalt, výjimečně dobrým měsícem. Česká společnost překonala hranici 58 tis. tun prodaných asfaltů a dosáhla tak nového rekordu v měsíčních prodejích.
 
Zároveň tak společnost ORLEN Asfalt Česká republika zlepšila svůj výsledek z dubna 2017, kdy prodala přesně 57,8 tis. tun asfaltů vyráběných v rafinériích, které patří do Kapitálové skupiny ORLEN.
 
ORLEN Asfalt Česká republika vznikla před osmi lety po koupi 100% podílu ve společnosti Paramo Asfalt, která se zabývá prodejem asfaltů vyráběných v Litvínově a v Pardubicích. Tato transakce ukončila jednu z fází procesu uskutečňování strategie skupiny PKN ORLEN S.A., která spočívá v konsolidaci segmentu asfaltů. Přesun odpovědnosti na ORLEN Asfalt za prodeje v segmentu asfaltů Skupiny ORLEN  vytvoření jednoho rozhodovacího centra pro obchodování s asfalty umožnilo optimální alokaci produktů jak na domácích, tak na zahraničních trzích. Za tu dobu společnost získala pozici předního dodavatele asfaltů v Česku, protože za ten čas prodala už téměř 3 mil. tun produktů. V roce 2018 byl prodej asfaltů, který uskutečnil ORLEN Asfalt Česká republika, 33 % celkových prodejů celého segmentu asfaltů Skupiny ORLEN.
 
Společnost ORLEN Asfalt Česká republika už dnes pokrývá cca 70 % českého trhu s asfalty. Společnost dodává asfalty rovněž do jiných evropských zemí – mimo jiné zásobuje německý trh. 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN