Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Asfalt na Argus European Bitumen and Asphalt

29-05-2019  

Ve dnech 22. - 23. května proběhla v Aténách mezinárodní konference věnovaná trhu asfaltů v Evropě. Partnerem akce byla Kapitálová skupina ORLEN Asfalt.
 
Argus European Bitumen and Asphalt je pravidelná konference, na které se probírají nejdůležitější otázky spojené s trhem asfaltů v Evropě a na světě. V letošním roce se debata týkala budoucích směrů vývoje odvětví a jeho vlivu na ekonomickou situaci vzhledem k tomu, že vstoupila v platnost směrnice IMO, která upravuje snížení obsahu síry v palivech.  Zpřísnění těchto předpisů může mít zásadní vliv na dostupnost suroviny, z níž se vyrábí také asfalt. Účastníci se snažili najít odpověď na otázku, jak to může zasáhnout nabídku asfaltu a jestli je šance, vzhledem k stále většímu počtu uzavíraných rafinérií, vytvořit dlouhodobě udržitelný zdroj těchto produktů. Ukázalo se, že toto téma je velmi žádané, protože letošního ročníku Argus European Bitumen and Asphalt se zúčastnilo téměř 200 manažerů z vyššího managementu největších evropských firem, které se zabývají výrobou a prodejem asfaltů. Mezi nimi samozřejmě nechyběli ani představitelé Kapitálové skupiny ORLEN Asfalt, jejíž součástí je polská společnost ORLEN Asfalt sp. z o.o. (s. r. o.) a česká ORLEN Asfalt Česká republika, s. r. o.
Navíc organizátoři zajistili, že konference se také stala efektivní platformou pro navazování nových kontaktů a otevřenou diskusi o trhu asfaltů v jednotlivých regionech. 
 
„Naše účast zde je rozhodně opodstatněná. Na konferenci se probírala velmi důležitá témata, která se ve větší nebo menší míře budou týkat i nás. Vidíme teď jasně, jakým směrem se může trh s asfalty vyvíjet a na jaké scénáře se připravovat,“ řekl Marek Pietrzak - předseda představenstva ORLEN Asfalt sp. z o.o.
 
„Jsme důležitým článkem Kapitálové skupiny ORLEN Asfalt a jako subjekt, který odpovídá za prodej asfaltů ze dvou rafinérií na českém území, nás rovněž velmi zajímají důsledky, které může mít zavedení nové směrnice IMO. Navíc mám radost, že se podařilo navázat několik cenných obchodních kontaktů, které se, doufám, v budoucnu zúročí,“ řekl Bartosz Buczek-Zaremba, ředitel ORLEN Asfalt Česká republika, s. r. o.

orlen2.jpg 
 
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN