Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Asfalt je novým majitelem české firmy Paramo Asfalt

23-10-2012  

ORLEN Asfalt zakoupil 100% podílů společnosti Paramo Asfalt. Představitelé obou společností podepsali v Praze smlouvu a ORLEN Asfalt se stal výhradním majitelem firmy Paramo Asfalt. Znalec ocenil hodnotu transakce na 116 milionů CZK.

Ředitel firmy PKN ORLEN Jacek Krawiec oznámil, že „zakoupením podílů společnosti Paramo Asfalt byla ukončena další etapa procesu realizace strategie Spupiny PKN Orlen při konsolidaci asfaltové části“. Jacek Krawiec zdůraznil, že „integrace aktiv tak otvírá cestu k realizaci našeho hlavního cílu, kterým je posílení pozice na trzích obou zemí a také v regionu, se sučasnou maximalizací efektivnosti prodeje.“

Cílem konsolidace je dosažení spojením obchodních aktiv společnosti ORLEN Asfalt a obchodní asfaltové části Paramo efektu synergie. Vytvoření jednoho centrum, které bude rozhodovat o obchodování s asfalty, dovolí optimalizovat alokaci výrobků na trhu a zlepšit výrobní možnosti.

- Prodej závislé společnosti Paramo Asfalt je součástí procesu rekonstrukce, který probíhá v celé skupině Unipetrol. Výsledkem provedené konsolidace je sloučení zkušeností a kompetencí obou firem. Současně se tímto rozšíří rozsah působení a další rozvoj bude intenzivnější. Ředitel firmy Unipetrol, člen představenstva firmy PKN ORLEN Piotr Chełmiński se vyjádřil, že „společnost Paramo Asfalt bude nyní vystupovat pod novým názvem ORLEN Asfalt Česká Republika.“

Firma ORLEN Asfalt je současně majitelem 38-40% podílů na polském trhu asfaltů a Paramo Asfalt je majitelem přibliženě 32% podílů na českém trhu. Konsolidací dvou různých nabídek bude rozšířena nabídka výrobků a stane se více komplementární. Firma bude tímto schopna ve větší míře zaspokojit potřeby na českém a polském trhu, ale také na slovenském a rakouském trhu.

Paramo Asfalt je českou společností, která je součástí Skupiny PKN ORLEN a Skupiny Unipetrol. Společnost začala působit dne 1.2.2012, kdy byla vyčleněna ze struktury Paramo. Hlavním akcionářem společnosti, který byl majitelem 100% podílů, byla firma Paramo a.s. Vznik společnosti Paramo Asfalt byl první etapou realizace konsolidace asfaltové části GK PKN ORLEN. Společnost Paramo Asfalt byla vytvořena jako zvláštní obchodní subjekt, který je prodejcem asfaltů vyráběných v Litvínově a Pardubicích a v rámci spolupráce s ORLEN Asfalt, asfaltů z Płocka a Trzebině.

ORLEN Asfalt s.r.o. je v Polsku jednou z největších firem, která vyrábí a prodává asfalty. Své podíly ve společnosti vlastní PKN ORLEN S.A. (82,46%) a Rafinerie Trzebinia (17,54%). Společnost nabízí silniční a průmyslové asfalty. Mimo silníčních asfaltů tvoří bohatou nabídku společnosti modifikované asfalty ORBITON, které jsou určené k použití pro povrchy s velkou a velice náročnou zátěží. Společnost vlastní 2 výrobní a obchodní centra: v Płocku a Trzebini, kde si výrobky firmy kupují odběratelé z Polska a ze zahraničí.

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny ORLEN